Klimaservis

Zajišťujeme kompletní servis a údržbu klimatizačních  zařízení 

   

 Vlastníme nejmodernější automatickou duální plničku klimatizací  s možností použití na nový i starý druh chladiva (R1234yf a R134a) 

  • preventivní prohlídky klimatizačních  zařízení
  • kompletní čištění a seřizování
  • zajištění provozuschopnosti agregátů
  • odstraňování veškerých zjištěných i nahlášených poruch na zařízeních
  • revize zařízení
  • plnění klimatizací jak straším typem chladiva R134a tak i novým tipem chladiva  HFO1234yf

Proč nové chladivo klimatizace?

Posledních 20 let se do klimatizací automobilů plnilo chladivo R134a, které bylo velmi levné a spolehlivé. Od roku 2015 již nesplňuje požadavky Evropské unie vůči životnímu prostředí. Proto musí být ze zákona všechna nová auta plněna novým typem chladiva HFO-1234yf. Chladivo je opravdu šetrnější vůči životnímu prostředí, ale bohužel i mnohonásobně dražší. Pokuty za porušení tohoto nařízení jsou extremně vysoké a přísné.

Mám nové nebo staré chladivo klimatizace?

Většina aut vyrobených po roce 2014 má již nové chladivo klimatizace 1234yf, výjimky na používání starého levnějšího chladiva R134a byly dávány až do konce roku 2016. Pokud si nejste jisti, jaké chladivo klimatizace v autě máte, přijeďte k nám na nezávazný test. Lze to vyčíst i v návodu nebo to bývá na štítku chladičové stěny nebo na kapotě zespodu.


Detekce uniku chladiva metodou vodíku

Hledání malého úniku chladiva klimatizace bývá někdy velkým problémem, který zabere hodně času s nejistým výsledkem. Jedna z nových a velice účinných metod detekce místa úniku chladiva je detekce úniku pomocí vodíku,respektive pomocí směsi 5 % vodíku a 95 % dusíku (dále jen "N2+H2"). Metoda směsí N2+H2 je naprosto bezpečná, účelná a vůči životnímu prostředí šetrná. 
Pomocí metody "N2+H2" lze dohledat, jak velký, tak mikroskopický únik. 


Touto metodou lze odhalit nepatrné molekulární netěsnosti klimatizace, které pomocí barviva, nebo detektoru chladicího media (R134a - Tetrafluoroethan) není možné zjistit.Další nespornou výhodou je rychlost dohledání úniku klimatizace. Odpadá složité odstrojování v okolí vedení potrubí chladiva klimatizace. V motorovém prostoru je únik vodíku lokalizován nad místem problému. Vodík je nejlehčí prvek na světe a tak stoupá nad místem úniku chladicího média vzhůru - na rozdíl od chladícího média. Při podezření na únik ve výparníku, který je zabudovaný v kabině pod palubní deskou, stačí detektor přiložit k větrací mřížce a spustit ventilátor topení. 


Ozónové čištění interiéru a klimatizace.

Metoda čištění vzduchu za pomoci ozónu (O3) je revolucí v boji proti nežádoucím bakteriím, plísním a pachům, které se tvoří ve nejen vzduchotechnice, klimatizaci, ale i v interiéru vozu. 

Čištění interiérů aut za pomoci ozónu je 100% účinná metoda, jak z kabiny vozu a klimatizace dostat bakterie, viry, plísně, roztoče a především zápach. Po vyčištění interiéru auta a klimatizace je auto kompletně vydezinfikované. Z kabiny vozu je odstraněn zápach organického i anorganického původu (např. cigaretový zápach). 

100% Čisté, dezinfikované auto bez bakterií, mikroorganismů a zápachu!!!

Klasické chemické sprejové čističe klimatizace a interiérů jen dočasně utlumí a překryjí zápach, ale původ problému neřeší. Ozón je 1000x silnější desinfekční prostředek než chlór a likviduje nežádoucí patogeny uvnitř interiéru a klimatizace. Dezinfekce ozónem interiér automobilu spolehlivě zbaví všech zdrojů zápachu (cigarety, zvířata, zkažené potraviny). Prostřednictvím ozonového generátoru zničíme všechny zdroje bakterií, plísní a dalších mikroorganismů. 

Čištění klimatizace ozónem

Čištění ozónem spolehlivě vydezinfikuje klimatizaci a vzduchotechniku auta, která je jedním z největším zdrojů bakterií a plísní. Často je také hlavní důvodem nachlazení v letních měsících.

Co vám přinese čištění ozónem?

  • 100% dezinfikovaný interiér vozidla
  • 100% zbavení zápachu v kabině vozidla
  • 100% šetrné čištění k vašemu interiéru, vám samotným a životnímu prostředí. Po vyčištění zůstává v kabině jen čistý kyslík a vůně čistého vzduchu (jako po bouřce)

Ceník:

Samotné plnění ,uv látka + olej zdarma!

Chladivo R134a:

 - cena plnění   s chladivem R 134a pokud je                                                                            klimatizace zcela prázdná se pohybuje cca  kolem .............................................1.500Kč bez DPH

- cena  doplnění je počítána  od množství doplněného chladiva.                                            Cena za 1 gram chladiva  R 134a  :............................................................................ ........3Kč bez DPH  


Chladivo HFO-1234yf :

- průměrná kompletní cena plnění i s chladivem HFO-1234yf                                                          pokud je klimatizace zcela prázdná se                                                                                pohybuje  kolem.............                     .........................................................................4.000Kč bez DPH 

- cena doplnění je počítána od množství doplněného chladiva. 

 Cena za 1 gram chldiva HFO-1234yf je..............................................................................7Kč bez DPH  

Ozónové čištění interiéru a klimatizace 1H:...................................................... 300Kč bez DPH 

Detekce uniku pomocí vodíku:............................................................................1.000Kč bez DPH


Spotřebované množství chladiva je pro vás vytisknuto samotnou plničkou.

Pokud je doplněné chladivo pod 200 gramů je účtován poplatek za naplnění 300Kč bez DPHObjednejte si naše služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.